امام جمعه اهل‎‎سنت قره‎تپه گلستان: «قرآن» قانون مسلمانان در اتحاد است امام جمعه اهل‎‎سنت قره‎تپه استان گلستان گفت: قرآن قانون مسلمانان در اتحاد است و اگر مسلمانان از این کتاب الهی جدا شوند بین آنها اختلاف و تفرقه ایجاد می‎شود.

آخوند میرابی در آیین افتتاحیه دبیرخانه استانهای مرزی که با محوریت ادیان و فرقههای نوظهور در هتل شهاب گرگان برگزار شد، اظهار کرد: بعد از آنکه مستکبران تهاجم خود را علیه ایران آغاز کردند، دغدغه طلاب و روحانیون، تحکیم وحدت و اتحاد بود.

وی با بیان اینکه اتحاد و همدلی بهترین نماد مسلمانان است، تصریح کرد: اتحاد عملی شیعه و سنی میتواند در مواجهه با فرقههای نوظهور پیروز باشد.

امام جمعه اهل‎‎سنت قرهتپه گلستان افزود: شیعیان و اهل‌سنت باید دشمن را خوب بشناسند و برای از بین بردن اهداف آنها اختلافات را پوشانده و اشتراکات را برجسته کنند.

میرابی با بیان اینکه وحدت نماد پیشرفت در پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد: توصیههای امام راحل و مقام معظم رهبری همواره تاکید بر تقویت وحدت بوده است و تا زمانی که جامعه اسلامی بر این مهم اصرار داشته باشد دشمن هیچوقت نمیتواند به اهداف شوم خود دست یابد.

وی بیان داشت: روحانیون، طلاب، اساتید، دانشجویان همه و همه با بهرهگیری از اتحاد و همدلی میتوانند به خدا نزدیک‌تر شوند.

شایان ذکر است، بررسی چالشهای دانشگاه پیام‌نور استانهای مرزی در حوزه فرقههای نوظهور، مشکلات موجود در هر منطقه و استان، ارائه راهکارهای مناسب به دانشگاه به منظور رفع این مشکلات، شناسایی و احصای ظرفیتهای موجود در استانهای مرزی برای ایجاد وحدت با محوریت دانشگاه پیام‌نور از محورهای راه‌اندازی دبیرخانه مذکور بود.

 
امتیاز دهی
 
 

 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما