نماینده ولی‎فقیه در گلستان:نگاه قرآن به وحدت فراتر از جهان اسلام است / تخاصم بین مذاهب اسلامی حرام است

نماینده ولیفقیه در گلستان با تاکید بر اینکه وحدت یکی از حقایق قرآن است، گفت: نگاه قرآن به وحدت فراتر از جهان اسلام است.

حضرت آیتالله سیدکاظم نورمفیدی در آیین افتتاحیه دبیرخانه استانهای مرزی که با محوریت ادیان و فرقههای نوظهور در هتل شهاب گرگان برگزار شد، اظهار کرد: اسلامهراسی، شیعههراسی و سنیهراسی به عنوان توطئه و مکر اول استکبار جهانی است.

وی تصریح کرد: استکبار جهانی با این دسیسهها میخواهد اسلام و مسلمان شیعه و سنی را چهرهای زشت و کریه نشان دهند، در داخل امت اسلام مسئلهسازی کند و مسلمانان را در مقابل یکدیگر قرار دهد.

نماینده ولیفقیه در گلستان با ابراز تاسف از اینکه برخی اسیر دامهای دشمنان میشوند گفت: نمیدانم چرا مسلمانان در دام دشمنان گرفتار میشوند با توجه به اینکه ما این همه چراغ سبز، آیه، روایت، سیره و راهنمایی ائمه‌اطهار (ع) را داریم، مسیحیت و یهودیها که اختلافات مذهبی دارند اما به روی یکدیگر شمشیر نمیکشند.

نورمفیدی؛ جامعه اسلامی را تشبیه به بدن انسان کرد که باید ارتباط عمیق و پیوسته داشته باشند و گفت: بر اساس توصیه پیامبر گرامی اسلام (ص) امت اسلامی باید یدواحده باشند، وقتی رشته محبت بین شیعه و سنی وجود داشته باشد به سمت سعادت رهنمون میشوند.

وی؛ نقش حوزههای علمیه و مراکز دانشگاهی را در ایجاد فرهنگ وحدت موثر خواند و اظهار کرد: فرهنگ وحدت که قرآن، سیره ائمه‌اطهار (ع) و عقل بر آن تاکید دارد یکی از نیازهای روز جامعه است.

نماینده ولیفقیه در گلستان بیان داشت: وحدت یک حجت شرعی است و عقل نیز ما را به این اصول عالم راهنمایی میکند.

نورمفیدی با بیان اینکه باید برای مصالح اسلامی نه مقاصد شخصی فدا شویم، ابراز داشت: تودههای مسلمانان میخواهند به نقطه نهایی که همان عمل به دستورات دینی و الهی است برسند که غیر از این انحراف است.

وی با اشاره به اینکه اصول اعتقادی شیعه و سنی بر پایههای محکم بنا شده است، خاطرنشان کرد: اگر مبانی فکری، فقه، کلام و اصول اعتقادی را درک کرده و یکدیگر را باور کنیم دشمن نمیتواند اختلاف و تفرقه ایجاد کند.

نماینده ولیفقیه در گلستان با بیان اینکه تخاصم بین مذاهب اسلامی بزرگ‌ترین حرام است، گفت: وحدت بین امت اسلامی از اوجب واجبات است.

 
امتیاز دهی
 
 

 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما